Odievanie

Ženský odev pozostával zo spodníka, rukávcov, zástery, živôtika a sukne. Spodník (rúbač) bol z konopného plátna, k vrchnej časti mal prišitú suknovú časť, vpredu hladkú, vzadu nadrobno riasenú. Rukávce pracovné boli konopného plátna, sviatočné z jemného tenkého plátna, doplnené naberaným okružím okolo hrdla (krézel) a volánmi na okraji rukávov (tacle). Zástera (fertucha) bývala najčastejšie tmavomodrá alebo čierna, okraje mala zdobené výšivkami. Živôtik (pruclek), podobne ako mužská vesta bol z drahších materiálov, ozdobený rôznymi nášivkami .

Muži nosili do práce košele z konopného plátna, sviatočná košeľa sa šila z jemného kupovaného platnu, rukávy mala bohato zdobené výšivkami a čipkami. Na ňu sa obliekala vesta z drahších materiálov. V lete sa nosili konopné gate do roboty, do kostola aj na zábavy. V zime vystriedali gate čierné súkenné nohavice s tmavomodrým alebo čiernym šnurovaním.

V dvadsiatych rokoch aj v tridsiatych začali mládenci nosiť v pracovné dni aj vo sviatok oblečenie, podľa vzoru oblečenia v meste.