Menu
Obec Horné Dubové
Obec Horné Dubové

Centrum mládeže

V obci aktívne pôsobí skupina mládeže, ktorá sa snaží o pozitívne zmeny v obci najmä komunitámou prácou s rovesníkmi a deťmi, ako aj so seniormi a dospelými.

Občianske združenie Centrum mládeže Naháč a Horné Dubové bolo založené v roku 2002 Stanislavom Okálom, za účelom rozvíjania a ochrany duchovných a kultúrnych hodnôt mladých ľudí a formovania jedincov prostredníctvom ich rozvoja a podpory vzdelávania,podporovania športového vyžitia detí a mládeže, vyvíjania aktivít v oblasti kultúry a iných aktivít, ktoré sú v súlade s cieľom združenia.

Od svojho vzniku združenie úspešne realizovalo viacero aktivít určených pre deti a mládež z obcí Naháč a Horné Dubové, ako aj pre deti a mládež, ktoré mali záujem spraviť niečo pre svoj ich rovesníkov a svoje okolie.

Na báze dobrovoľníckych aktivít organizujeme rôzne aktivity pre deti a mládež, najmä v ich voľnom čase. Každoročne sa organizuje letný tábor pre deti a mládež pod názvom NAFTA (Naháčsky farský tábor), ktorý je situovaný do rôznych lokalít Slovenska. Vo vianočnom období sa koná Deň spoločenských hier, ktorý sa teší veľkému záujmu nielen u detí a mládeže, ale aj u dospelých. Taktiež sa pripravujú rôzne cykloturistické výlety spojené so spoznávaním Malých Karpát a histórie okolitých obcí.

Významnou aktivitou v roku 2012 je Deň Zeme, ktorý prebieha počas viacerých dní v roku. V rámci tejto akcie sa uskutočnila výsadba lipovej aleje na Dolných prielohoch, upratovanie a čistenie verejných priestranstiev, zveľaďovanie detského ihriska, ako aj iné environmentálne aktivity.

Centrum mládeže s cieľom pripomenúť obyvateľom existenciu Obecnej knižnice v Hornom Dubovom, sa aktívne zapojilo do medzinárodnej akcie Noc s Andersenom, v rámci ktorej pripravili pre deti a mládež Knižný večer.

V predveľkonočnom období sa konala ukážka tradičných remesiel, kde sa účastníci oboznámili s rôznymi metódami tvorby kraslíc, aranžovania a praktickými ukážkami vytvárania paličkovanej čipky.

Spomedzi ďalších aktivít sa mládež aktívne zapája do medzinárodnej akcie Noc kostolov, prípravy Jasličkovej pobožnosti a vianočného koledovania.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Rýchly kontakt

Obecný úrad:

Horné Dubové 97, 919 65

Telefón:

033 / 5575 165

Email:

obec@hornedubove.sk

Facebook

Partneri


ZMOS
MKP
ZMO